Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Krajskými šipkařskými šampióny jsou Formanová a Hendrych

Redakce / 13.12.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Pravidelně od roku 2014 se první prosincovou sobotu sjíždějí nejlepší šipkaři do Úpice, kde absolvují finálové klání krajského Mistrovství Severovýchodních Čech. Bylo tomu tak i uplynulou sobotu, kdy v místním Městském sále proběhl závěr celkově již 13. ročníku této dlouhodobé individuální soutěže.
 

FOTOGALERIE - Krajskými šipkařskými šampióny jsou Formanová a Hendrych

Poprvé v historii se stalo, že oba nejcennější mistrovské tituly získali hráči z nižších ligových kategorií. Absolutní pořadí mužů ovládl Daniel Hendrych, který sezonu absolvoval jako hráč kategorie B, a dámám vévodila dokonce céčkařka Monika Formanová. Oba proto při vyhodnocení obdrželi dvě ocenění: za prvenství v příslušné kategorii a především za prvenství celkové.

Počin Formanové je unikátní. Hráčka Medvědů Velký Třebešov o sobě dala vědět již loni, když vyhrála nejnižší třídu D. Tentokrát nejen že jako nováček kralovala céčku, ale současně vypálila rybník naprosto všem svým protivnicím v čele s obhájkyní titulu Evou Košťálovou (Fekobe Pilníkov).

Ta se musela spokojit se stříbrem, i když dlouho pomýšlela na obhajobu. Stačilo ji k tomu ve finálovém turnaji obsadit o tři pozice lepší místo než Formanová. Udělala proto maximum, když finále vyhrála. Formanová ovšem uhrála co potřebovala a třetím místem ve finále zpečetila osud svůj i soupeřky.

Zpovzdálí sledovala napínavý souboj bronzová Monika Šlechtová reprezentující domácí klub Zifčák, která do něj neměla šanci zasáhnout. Do sbírky si však připsala už svou šestou medaili, druhou v nejvyšší kategorii a patří mezi nejúspěšnější hráčky historie.

Ještě dramatičtější vývoj nabídlo mužské mistrovství. Hendrych (Dangerous Rebels Jičín) totiž ovládl žebříček s minimálním náskokem 100 bodů, což je pouhá jedna pozice v základním Open turnaji. Druhý Libor Svoboda (Black Angels Trutnov), mistr z let 2015 a 2016, takových letos odehrál na 130, a proto je zmiňovaný rozdíl mezi oběma borci neuvěřitelný.

Do souboje o titul se bohužel nezapojil Jiří Pecina (Fekobe Pilníkov). Toho času lídr tabulek přes svoji finálovou absenci, zaviněnou neodkladnými pracovními povinnostmi, nakonec uhájil alespoň bronz. Zároveň suverénním způsobem s náskokem 13700 bodů dominoval nejnižší mužské kategorii D.

Jak z textu vyplývá, součástí propozic soutěže jsou i přesně definované nižší soutěžní kategorie, které mají za úkol oslovit široké pole závodníků různého umu. Mistrovství se vyhodnocovalo v celkem osmi výkonnostních skupinách.

Vedle absolutního pořadí žen a mužů, o kterých jsme se zmiňovali v první části článku, jsou to další nesoucí označení dle výkonnosti hráčů B, C a D+ (každá navíc ještě rozdělena dle pohlaví). Celkem proto bylo vyhodnoceno 24 medailových pozic potažmo vysloveno 24 jmen z nichž 8 neslo atribut mistr respektive mistryně.

Předložit je tudíž na místě i další vítězná jména, která ještě nepadla: Radka Hrnčiariková (vítězka kat. B), Marek Křapka (C) či Pavlína Kocianová (D+). Všech osm mistrů/mistryň SVČ bude mít čest reprezentovat Královéhradecký kraj v Bull´s Turnaji mistrů - za ty dublované zaskočí ve vybrané kategorii náhradníci z druhých míst - který se za účasti vítězů jednotlivých krajů naší republiky odehraje na začátku ledna v Praze.

Kompletní výsledky a fotogalerie lze vyhledat na webu pořadatele www.sipky.org/khk-s.
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 485x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí