Královédvorsko > Sport > karate

Úspěšná Velká cena Nymburka v karate

Redakce, Petr Kocmánek / 21.04.2013
V sobotu 20. dubna hostila basketbalová hala v Nymburce 18. ročník Velké ceny Nymburka s podtitulem Memoriál Jana Bárty, soutěže věnované zakladateli pořádajícího oddílu.

Soutěžit přijelo celkem 350 závodníků ze 48 klubů, hala byla nacpaná k prasknutí, vždyť se ve všech kategoriích bojovalo nejen o medaile, ale i o nominační body pro postup na Mistrovství České republiky a do těchto bojů Dvoráci vyslali celkem 10 závodníků včetně závodícího kouče Pavla Šimona.

Kategorie kata byla tentokráte rozdělena do dvou částí, s kategoriemi pro začátečníky a s oficiálními nominačními kategoriemi. Mezi bílými a žlutými pásy závodili V. Mazák, R. Barth, T. Moravec a D. Ryšavá, avšak pouze poslední dva jmenovaní zabodovali ve velmi početné konkurenci - Tadeáš Moravec obsadil bronzovou příčku, Diana Ryšavá skončila na děleném pátém místě.

V nominačních kategoriích kata si Petra Punnerová za svůj výkon odvezla bronzovou medaili, Matěj Kopecký skončil v nabité kategorii dorostenců (18 závodníků) na 9. místě.

Soutěže kumite se tentokrát účastnili pouze starší karatisté a to v kategoriích juniorů a dospělých. Jan Dostál obsadil dělené páté místo v juniorech do 68kg, Martina Janečková získala bronzovou medaili v juniorkách do 59kg.

Mezi dospělými se Pavel Šimon neprobojoval přes zvučnými jmény nabité první kolo, ale velmi se zadařilo Petře Punnerové a Simoně Šedivé, obě dívky si odvezly shodně zlatou a bronzovou medaili. Petra Punnerová totiž zvítězila ve své váhové kategorii a v kategorii bez rozdílu hmotnosti získala bronz, Simona Šedivá naopak získala bronz ve své váhové kategorii a zvítězila v královské disciplíně kumite, v kategorii bez rozdílu hmotnosti.

Celková bilance z této soutěže jsou 2 zlaté a 5 bronzových medailí, k tomu dvě dělená pátá místa.

Všem medailistům gratulujeme a všem zúčastněným závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu i města.

Přečteno 100x

12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.