Vyhledej
Královédvorsko > Sport > lyžování

Lyžařská a snowboardová škola bude i tuto sezonu jezdit na hory ze Dvora Králové

Redakce / 23.10.2019, Aktualizováno , Královédvorsko
Již pátým rokem bude vyjíždět od ledna pravidelně každou sobotu ráno autobus s lyžaři na hory přímo ze Dvora Králové. Je to úžasná příležitost hlavně pro děti, ale i pro dospělé, jak se naučit za měsíc správně lyžovat a přitom si užít kupu zábavy. Jezdíme tradičně do lyžařského areálu v Krkonoších ve výšce nad 1.000 m.n.m., kde je sníh zaručen.
 

FOTOGALERIE - Posezónní zhodnocení "dvorské" lyžařské školy

Průběh lyžařského dne

Naše lyžařská škola funguje tak, že se děti rozdělí do družstev podle lyžařských dovedností. Poté jsou každou sobotu přibližně tři hodiny dopoledne a zhruba dvě hodiny odpoledne na svahu. Pauzu na oddech mají přes oběd, kdy je k dispozici restaurace (chata) jen pro nás. K obědu je vždy chutná teplá strava.
Pauzu mezi lyžováním mají děti minimálně hodinovou, školička většinou o trošku delší, aby se prckové stihli zahřát, najíst a ještě si pohrát. Ve družstvech je různý počet dětí, maximálně však 10
Podle počtu dětí ve družstvě a podle jejich dovedností se jednomu družstvu věnují jeden až dva instruktoři. 

Lyžování je zábava - i v lyžařské škole

Kdo jsmeJsme certifikovaná lyžařská škola z Hradce Králové, kde jsou instruktoři zapálení dobráci s instruktorskou licencí a letitou praxí - SK Tatran Hradec Králové.
Děti učíme hravou formou nejen lyžovat, ale hlavně lásce k tomuto sportu a přitom se snažíme, aby si užily i spousty legrace. 
Jeden z našich autobusů vyjíždí i přímo ze Dvora Králové, a to vždy v sobotu ráno a odpoledne se zase vrací zpět do Dvora.
Ze Dvora Králové jsou i 3 naši instruktoři. Přihlásit na kurzy se můžete zde.
Děti tato forma výuky baví, protože lyžují spolu, najdou si nové kamarády a řádí jak spolu, tak s instruktorem. Navíc jsou velmi rychle znát jejich lyžařské pokroky. Už první den vyjedou na vleku a sjedou kopec i ty děti, které na lyžích předtím nikdy nestály. Děti z prvních dvou družstev (nejzdatnější lyžaři) se učí carvingové lyžování a také mimo jiné jezdit v hlubokém sněhu. Zkouší si i lyžování na malých lyžích, tzv. footech.

 
Letos se budou oblíbené závody konat již během čtvrté soboty základních termínů kurzů, a to kvůli jarním prázdninám. 
Malé děti jezdí v maskách, velké pouze jen pokud chtějí, takže většinou bez. 
Pro vítěze máme vždy medaile, diplomy a speciální ceny. Všichni dostanou nějaké odměny už jen za to, že s námi jezdili a také fotky z lyžování k dispozici on-line, které nám pořizuje 
profesionální fotograf. 

Náhradní termíny a možnosti

Šestý až osmý zájezd jsou tzv. doplňkové zájezdy. Na ně jezdí děti, které byly v průběhu předchozích sobot nemocní nebo které lyžování chytlo tak, že se jim nechce přestat jezdit 😉

Škola i pro dospělé

Píšeme o dětech, ale učíme i dospělé. Není výjimkou, že se ke družstvu přidá nějaká maminka či tatínek anebo si zaplatí individuální výuku, kdy se instruktor věnuje výhradně jen jí či jemu po celý den.

Cena 

Od 4.130 Kč včetně oběda, dopravy, učitele lyžování, odměn a fotografií přístupných on-line.

Co ještě víc dodat? Snad jen…
Neváhejte a přihlaste k nám sebe či vaše děti. Přihláška je zde.
Těšíme se na vás!

Kontakty:

Telefon: 775 174 221
 

Související články
Skupinová výuka lyžování je zábava pro děti a oddech pro rodiče
Předškolák potřebuje k lyžování i prostor na hraní. SK Tatran mu ho na svahu dopřeje

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 11534x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí