Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Křižovatka v Podharti má dnes odpoledne již zelenou. Rekonstrukce skončila

Redakce / 29.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
Dnes, v pátek 29. listopadu 2019 odpoledne, dojde k otevření téměř půl roku rekonstruované křižovatky ve Dvoře Králové, která je důležitým bodem nejen pro místní. Velkou změnou je změna v přednosti jízdě v této křižovatce, na kterou jsou řidiči upozorňovány již před příjezdem na místo.
 

FOTOGALERIE - Křižovatka v Podharti otevřená

Celá rekonstrukce měla mírné zpoždění: stavební práce včetně uzavírky začaly 3. června 2019 a původně byly naplánovány do poloviny listopadu 2019.

Změna přednosti v jízdě

Součástí rekonstrukce je i nové řešení celé křižovatky: původně hlavní silnice Vrchlického se stala v úseku od křižovatky s Nedbalovou k nemocnici vedlejší komunikací. Na změnu přednosti jízdy upozorňuje nejen změna tvaru křižovatky, ale také dopravní značení.

Křižovatka bez přechodu

Změny pocítí i chodci, pro které v křižovatce vznikla dvě nová místa na přecházení, označená vodorovným dopravním značením. Nejedná se o přechody! Tato nová značka na zrekonstruované křižovatce vyznačuje místo uzpůsobené pro přecházení chodců přes pozemní komunikaci. Řidič vozidla nesmí chodce přecházejícího pozemní komunikaci v místě pro přecházení ohrozit. Před vstupem na vozovku se chodec musí přesvědčit, zdali může vozovku přejít, aniž by ohrozil sebe nebo ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Chodec smí přecházet vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy.

V případě přechodu nesmí řidič ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce; tyto povinnosti se nevztahují na řidiče tramvaje.

Nejbližší přechod je u Laušmanů ve Vrchlického a u STK v Nedbalově ulici.


Kateřina Sekyrková

Foto: Jan Holan

 

Související články
Křižovatka v Podharti bude zavřena do konce listopadu
Nová křižovatka v Podharti - chodci opět až druzí v pořadí
Silniční provoz u Kocbeři byl na hodinu přerušen kvůli nehodě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1656x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí